Záhady života - Obrazy, které hladí

Zdraví / více než jen dekorace bytu

OBRAZY, KTERÉ HLADÍ

 Sylva Česlarová

Sylvu Česlarovou (54), známou ostravskou malířku intuitivních obrázků, už možná znáte z jejích výstav či vernisáží. Senzitivní lidé, jenž jsou schopni vnímat jemnohmotné energie, si jsou moc dobře vědomi toho, že má tato žena jedinečný dar pomáhat lidem  prostřednictvím obrazů, které dokážou hovořit přímo s jejich duší. Desítky děkovných dopisů, zaplňující její emailovou schránku prozrazují, že i skrze obrazy je možné měnit realitu a přinášet úsměvy do mnoha domácností.

     

Sílu těchto intuitivních kreseb asi nejlépe pochopíme prostřednictvím malých dětí, které na ně reagují svých přirozeným způsobem, zatím neovlivněným vnějším světem. Paní Míša se svěřila: „Máme dvouměsíční dceru Kateřinu, která se narodila plánovaně doma za úžasné atmosféry a pohody. Celé dny se jen směje, ale hlavně si s obrazy paní Česlarové povídá. Máme v ložnici jejích čtrnáct obrazů, jeden originál a třináct zarámovaných obrázků je z kalendáře, který jsem si koupila před lety. Je až neuvěřitelné, jak na ně malá reaguje, jak žbleptá, jaké děla grimasy, jak se směje a hned je zase vážná, no zkrátka paráda. Manžel mě překvapil slovy: „Ona asi vidi svůj domov..." Mám velkou radost z toho, že mi obrázky daly sílu, a teď i Kačence dávají větší pocit bezpečí, jelikož vidí a vnímá svůj domov, ze kterého se rozhodla k nám přijít. Touto cestou jsem jí chtěla poděkovat za to, co pro tento svět dělá. A hlavně za to, že dává užasnou možnost těm, kteří by jiným způsobem nebyli schopni vesmír vidět v tak nádherných barvách, tvarech a s tak pozitivní energií, která z obrazu vyzařuje a dodává člověku vnitřní klid.“

 

Paní Sylvo, jak jste se ke tvorbě intuitivních obrázků dostala? Přivedl vás k tomu nějaký zásadní životní zlom?

Už třiadvacet let pracuji s automatickým psaním, ale kreslení meditačních obrazů přišlo až mnohem později. Velkou inspirací pro mě byla má maminka, která jako léčitelka pracovala s energiemi a v meditačním stavu malovala úžasné léčivé spirálky. A jak jsem se k tomu dostala já? Přišlo to ze dne na den. Najednou jsem ucítila niterní nutkání nakreslit sama sobě obraz se symbolikou srdce a tak jsem si půjčila od maminky barvy a nechala se unášet tím, co samo přicházelo. Když jsem se pak do obrazu s odstupem zadívala, bylo mi jasné, že z něho vyzařuje ohromná duševní síla a že v sobě skrývá důležitá vesmírná poselství, kterým duše rozumí. Dodnes ho mám doma schovaný.

 

Jakým způsobem vaše malby vznikají? Vím, že je většinou kreslíte „na míru“ pro daného člověka.

 

To je pravda, obrazy, které dělám na objednávku, jsou pokaždé jiné a originální. Občas se stává, že chce někdo namalovat přesně ten samý obraz, co už někde na mé výstavě viděl, ale já toho nejsem po druhé schopna. Sama totiž nikdy dopředu nevím, jak bude výsledná malba vypadat, ani jaké barvy použiji. Já jsem jen prostředník, a to, co mé ruce vytvoří, má mysl nijak neovlivňuje. Předtím, než začnu malovat, zapálím svíčky, pustím příjemnou hudbu, zklidním se, naladím a poprosím Vesmír, aby mým prostřednictvím nakreslil pro toho dotyčného člověka léčivý harmonizující obraz. A pak už se jen otevřu tomu, co samo přichází.

 

Dejme tomu, že budu chtít namalovat obraz pro mou maminku. Co k tomu budete potřebovat?

 

K tomu, abych se na ni dokázala naladit, mi stačí znát pouze křestní jméno a datum narození. Nic jiného není třeba. Už jsem malovala olejomalby pro různé příležitosti – k narozeninám, k svatbě i křtům. Někdy se na mě klienti obrací i s konkrétním přáním, touží například po obrázku, který by svou energií podpořil lásku mezi partnery, navodil klid v rodině, harmonizoval prostor v bytě nebo kanceláři, zklidnil hyperaktivní dítě, podpořil početí, přinesl do života hojnost, navrátil nebo posílil zdraví. Často také kreslím obrazy pro duchovní vývoj člověka, apod. Nedávno jsem například malovala obrázek pro svou kamarádku, které se narodila vnučka. Často plakala, ale krátce poté, co jí dali obrázek nad postýlku, úplně se zklidnila.

 

Vzpomenete si ještě na další klienty, kteří vám dali zpětnou vazbu, jak na ně obrázek působí?

To víte, že ano, moc mě to těší a naplňuje. Vzpomínám si třeba na jednoho pána pracujícího jako právník u soudu. Jeho náročné zaměstnání jej hodně vyčerpávalo, a potřeboval do své  kanceláře obrázek, který by harmonizoval nepříjemné emoce ze strany klientů. Od té doby probíhají veškerá jednání v klidu a psal mi, že se mu od té doby hodně ulevilo. Už jsem malovala i obrázek jako dárek pro slepou paní, malba měla představovat duši jejího přítele.

 

Mnoho lidí by asi nenapadlo darovat slepci obraz, když jej neuvidí. Býváme v tomto ohledu velmi krátkozrací. Prozraďte – jak reagovala?

Rozplakala se dojetím, protože i když nebyla schopna vidět, co je na obrazu namalováno, byla velmi vnímavá a cítila silné energie, které z něj vyzařovaly, a které jí byly darovány. Nemohu zapomenout ani na zpětnou vazbu od dcery mé kamarádky, které se velice horšil zrak a lékaři tvrdili, že o něj nejspíš zcela postupně přijde. Vesmír pro ni vytvořil obraz bytosti Matky země, Gaii. Její zraková vada se přestala zhoršovat, zastavilo se to. A i když ji obrázek nedokázal zcela vyléčit, vnímám to jako zázrak.

 

Mnoho lidí je možná skeptických vůči možnosti, že by mohly mít obrazy takovou moc.

 

Neumím vysvětlit, na jakém principu to funguje, já jen vím, že to funguje, a s pokorou za tuto možnost pomáhat druhým děkuji.

 

Mluvila jste o intuitivním psaní, které vás provází už hezkou řádku let. Vzpomínáte si na okamžik, kdy jste poprvé vzala tužku do ruky a převzala poselství, které vám posléze změnilo život?

 

K duchovnu mám blízko už odmalička, máme to v rodinných kořenech. Moji prarodiče se už kdysi zabývali spiritismem, a dědeček, ke kterému jsem měla hodně blízko, byl mi prostředníkem.

Když zemřel, začal se mi jako dítěti o něm zdát opakovaně stále stejný, hodně divný sen. Zdálo se mi, že je můj dědeček po smrti zakletý ve stromě, konkrétně v akátu.

 

Už tušíte, co vám měl tento sen říct?

 

Byla jsem z toho hodně zmatená, ale naslouchala jsem svému nitru, které mi říkalo, abych se pokusila s dědečkem spojit, že mě bude vést. A to se také stalo. Kdykoliv jsem potřebovala radu, hned vzápětí přišla odpověď, jakési vnuknutí, které se pro mě ukázalo být hodně důležité. Dědeček vedl mé kroky, učil mě prostřednictvím různých zkoušek a stal se mým duchovním průvodcem.

 

Jaká dědečkova zkouška pro vás byla jedním slovem - nezapomenutelná?

 

Určitě nezapomenu na zkušenost s jedním léčitelem, okultistou, který mě kdysi využíval pro mé médijní schopnosti. Tehdy jsem byla ještě hodně mladá a nezkušená, naplno jsem mu důvěřovala a dovolovala mu mým prostřednictvím nahlížet do zdravotních problémů jiných lidí. Až po čase jsem pochopila, že ne všichni léčitelé jdou po té pravé, řekněme světelné cestě. Hodně se mnou manipuloval, a to nebylo správné. Naštěstí jsem si to včas uvědomila a přestala se s ním stýkat. Další dva měsíce po tomto uvědomění mě velmi bolela pravá ruka, a přestalo to až v okamžiku, kdy jsem si vzala tužku, uvolnila se a najednou začala psát to, co přicházelo. Dala jsem tomu volný průchod.

 

Co na tom papíře stálo?

Že mě už dědeček dovedl tam, kam měl, a tím jeho poslání končí. Že už jej nemám znovu volat, protože se nedávno inkarnoval do jiného těla, a již mi není k dispozici. Schopnost intuitivního psaní mi ale zůstala a dodnes jej ve své praxi používám. Napojuji se na své Vyšší Já a skrze něj přicházejí odpovědi na mé otázky – ať už se týkají mne, nebo mých klientů při poradenství.

 

Mohla byste na závěr napsat intuitivním písmem nějaký vzkaz pro naše čtenáře?

JSI OBRAZ TOHO, CO NOSÍŠ V SRDCI, JSI OBRAZ TOHO, CO TVOŘÍŠ…